OSMAŠI U PŠ DONJA ŠEMNICA TAKOĐER OBILJEŽILI 'DAN NSK'

Autor: Suzana Pracaić, 28. 2. 2017.

Iako pod maskama, 28. veljače su osmaši u Područnoj školi Donja Šemnica imali integrirane satove: hrvatski jezik - knjižnica i fizika - knjižnica. Sadržaj je bio vezan uz Nacionalnu i sveučilišnu knjižnicu i proslavu Dana NSK, ali i MHK 2016., koji je bio posvećen obilježavanju 400 godina Novih strojeva Fausta Vrančića.

Tako su na satu hrvatskog jezika, s učiteljicom Andrejom i knjižničarkom Suzanom u informatičkoj učeionici, učenici virtualno prošetali Nacionalnom i sveučilišnom knjižnicom (NSK) i pomoću online kataloga bili "U potrazi za knjigom".

Na satu fizike, učitelj Veselko ih je upoznao sa zakonima gibanja i slobodnog pada. Saznali su i tko je bio Faust Vrančić, da je ove godine 400-ta obljetnica njegove smrti te da je njegov najvažniji izum podobran.

S knjižničarkom koja im je prezentirala Digitalni portal NSK (digitaliziranu baštinu), pronašli su i 'listali' knjigu Machinae Novae tj. Novi strojevi koja je 2016. godine navršila 400 godina.

Ovo je nastavak nastave koja je provedena sa osmašima i u matičnoj školi pa ostale fotografije možete pogledati na linkovima:

Kako je ta nastava izgledala u matičnoj školi pogledajte link: ZAPOČEO 'MJESEC HRVATSKOGA JEZIKA' (21.2. - 17.3.)

- integrirani sat "Faust Vrančić i Digitalna NSK" prezentiran na županijskom stručnom vijeću učitelja fizike OŠ KZŽ, Radoboj, 16.05.2017. (dodatak Fotopriča)