PREDSTAVLJANJE UDRUGE ZA ZAŠTITU I PROMICANJE PRAVA ŽIVOTINJA KRAPINSKO-ZAGORSKE ŽUPANIJE "VITA"

Autor: Anita Džaja, 13. 12. 2016.

1.12.2016. godine volonterka Udruge i teta čuvalica, Ružica Bubanj, predstavila je učenicima  naše škole Udrugu Vita čiji je osnovni cilj razvijanje svijesti o odgovornosti prema životinjama i humanom postupanju  prema njima te zaštita životinja i promicanje njihovih prava.

Učenici su tako čuli mnoge vrijedne informacije o svojim kućnim ljubimcima, ali i o ostalim nezbrinutim životinjama, naučili kako postupiti kako bi im se pomoglo , zašto je važno poticati kastriranje i sterilizaciju, i drugo, ali i zašto je važno educirati kako odrasle, tako i djecu o pravima životinja.

Upoznali su se i s pojmovima teta i stričeka čuvalica, kako volontirati u Udruzi odnosno kako sve  mogu pomoći  Udruzi, a za dobrobit ovih divnih stvorenja. Imali su prilike vidjeti mnoge udomljene mace i pse, ali i one koji se još udomljuju, pa su tako Heart, Hope, Bela, Miki, a osobito Belini štenci izmamili osmijeh na svakom licu .

Učenici su se na kraju upoznali i sa Božićnim buvljakom koji će se u nedjelju, 18. 12. održati u Muzeju neandertalaca,a  koji Udruga Vita organizira uz 1. Zimsku noć. Božićni buvljak organiziraju u suradnji s Udrugom "Tavan„ i Muzejom krapinskih neandertalaca, a učenici su pozvani da se pridruže na radionice, druženje s životinjama iz Udruge ili prikupljanjem stvari za  Buvljak. Pozivamo ovim putem sve ostale učenike, njihove roditelje, bake i djedove, stričeve, tete, učitelje, učiteljice da posjete Božićni buvljak  i pomognu ovim nježnim, divnim  bićima jer i oni zaslužuju ljubav, pažnju i adekvatnu skrb.

Više fotografija u našoj foto-galeriji!