OBILJEŽILI SMO MEĐUNARODNI DAN OSOBA S INVALIDITETOM - RADIONICA "MOJ DOBRI ANĐELE"

Autor: Anita Džaja, 7. 12. 2016.

Povodom Međunarodnog dana osoba s invaliditetom  , 2.12. 2016.  u OŠ Augusta Cesarca održana je radionica  pod nazivom „ Moj dobri anđele“.

Radionica se provodi u sklopi projekta Baltazar 3 čiji je osnovni cilj osnaživanje učenika s teškoćama u razvoju i poticanje inkluzivnog obrazovanja,a time projekt doprinosi povećanju socijalne uključenosti  i integraciji učenika s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim ustanovama.

Na radionici je sudjelovalo sedamdesetak učenika naše škole i OŠ Augusta Cesarca, predstavnika Vijeća učenika, kao i učenici s poteškoćama u razvoju koji se školuju uz pomoćnike u nastavi.

Uz njih su bili naravno i njihovi pomoćnici, nekolko učiteljica, roditelja te pedagoginje i defektologinje obiju škola koje su i osmislile i realizirale ovu radionicu.

U realizaciju radionica priključili su se i predstavnici Udruge distrofičara koji su česti i dragi gosti naših škola,a koji također promiču i potiču inkluzivno obrazovanje učenika s teškoćama u razvoju. Oni  se zalažu za sustav u kojem će se izjednačiti mogućnosti osoba s invaliditetom, prihvatiti njihova različitost i poštovati ljudska prava .

Koliko je važno rasti zajedno, smijati se, radovati životu, igrati se, biti kreativan, pomagati , biti anđeo među anđelima i vjerovati u njih pogledajte na slikama.

Više fotografija možete vidjeti u našoj foto-galeriji!