NIJE TAJNA DA JE GOSPODIN KOVAČEVIĆ BIO U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Suzana Pracaić, 15. 11. 2016.

U ponedjeljak, 14. studenog 2016., našu školu je posjetio poznati književnik za djecu i mlade HRVOJE KOVAČEVIĆ. Posebno je poznat po nizu knjiga koje u naslovu imaju riječ 'tajna'.

Kako smo najavili, susret se održao za učenike 4. i 5. razreda - u 11,10 sati za učenike A-smjene, a u 13 sati za učenike B-smjene. Susretu su se pridružili i učenici područnih škola Lepajci i Šemnica Donja.

Iako je to bio njegov prvi posjet našoj školi, sigurno je da nije posljednji... Gospodin Hrvoje je oduševio djecu i potaknuo ih da odmah nakon susreta posude njegove romane iz knjižnice te saznaju što se dogodilo likovima koje je na susretu predstavio.

Najava susreta

Kako se Mjesec hrvatske knjige bliži kraju, tako se i realiziraju planirane aktivnosti i događaji.

Susret sa gospodinom Kovačevićem je oduševio učenike i učiteljice. Svidio nam se spontani i interaktivni pristup djeci. Razgovor i predstavljanje romana čiji naslovi počinju s riječ 'tajna', zaintrigirao je učenike kojima se i inače jako sviđa žanr - mistery.

Za prvi susret, konferansu su čitale učenice 4.a razreda i upoznale prisutne tko nam je došao u goste.

Kako nam je bilo, pogledajte fotografije (i u fotogaleriji)...

A u drugi susret su nas uveli učenici 4.b razreda.

A da među učenicima imamo posebnog fana Kovačevićevih romana, bilo je iznenađenje i nama. Na susret je donjela svoju knjigu i zamolila potpis autora.

Vjerujemo da će likovni učenički rad s motivom Trškog vrha, krasiti njegov dom i podsjetiti ukućane na njihovu posebnu vezu s Krapinom.