RAZMJENA UČENIKA (NJEMAČKA-HRVATSKA) ERFTSTADT-KRAPINA

Autor: Anita Džaja, 27. 10. 2016.

Dana 28.10.2016. učenici osmih razreda naše škole odlaze na razmjenu učenika u Njemačku, točnije u Erftstadt u blizini Kölna.

U projektu sudjeluju učenice 8.a: Lara Babić, Astrid Gal, Dora Gregurović, Magdalena Hrček, Barbara Krsnik i Dalija Požgaj, učenik 8.c Egon Belošević te 6 učenika Srednje škole Krapina.

U Njemačku putuju avionom. Tamo će provesti tjedan dana u obiteljima njemačkih vršnjaka. Svaki dan planirani su izleti – u Köln, Bonn, Aachen te u okolicu Erftstadta gdje se nalazi nekoliko dvoraca pod UNESCO-vom zaštitom. Jedan dan će biti na nastavi zajedno s učenicima kod kojih borave.

Ciljevi ovog projekta su: upoznavanje svakodnevice i kulture u Njemačkoj čiji jezik učenici uče već osam godina, smanjivanje jezičnih barijera, upotreba jezika u autentičnom okruženju i  razvijanje interkulturalne kompetencije.

Uzvratni posjet učenika iz Erftstadta bit će u proljeće 2017.

Voditelji projekta su: Mirjana Klobučar, Jasna Pogačić-Sutlović, Jasminka Pernjek i Sonja Biermann.