NAJAVA KNJIŽEVNOG SUSRETA SA ŽELJKOM HORVAT-VUKELJA

Autor: Suzana Pracaić, 26. 10. 2016.

Kako smo već najavili u obavijestima o aktivnostima u Mjesecu hrvatske knjige, u četvrtak, 03. studenog 2016. našu školu će posjetiti dječja književnica ŽELJKA HORVAT-VUKELJA. Susret će se održati za učenike 1. do 4. razreda prema sljedećem rasporedu:

• 8 sati: Područne škole Lepajci i Šemnica Donja
  • 11,45 sati: učenici A - smjene (matična škola)
  • 13 sati: učenici B - smjene (matična škola)

Vjerujemo da nema osobe koja nije čula za književnicu Željku Horvat-Vukelja jer su njezina djela prvi tekstovi s kojima se djeca susreću u predškoli i nezaobilazna lektira za 1. razred. Ustvari, mnoga djeca su naučila čitati zahvaljujući njezinim Slikopričama.

U nastavku donosimo njena djela:

Osim što je pisala književna djela, bila je glavna urednica rado čitanog dječjeg časopisa Modra lasta koji izlazi u Školskoj knjizi više od 60 godina.

Od 2014. godine je u mirovini, ali na našu sreću, ona 'ne miruje'.

Raspored književnih susreta:

• 8 sati: učenici 1. do 4. razreda Područnih škola Lepajci i Šemnica Donja u prostoru PŠ Lepajci
  • 11,45 sati: učenici 1. do 4. razreda A - smjene u učionici 11 u matičnoj školi
  • 13 sati: učenici 1. do 4. razreda B - smjene u učionici 11 u matičnoj školi

Veselimo se ovom trećem književnom susretu u našoj školi (2008. ; 2010. ; 2016) i radosno iščekujemo njen dolazak!