SREDNJOVJEKOVNI TABOR NA HUŠNJAKOVOM

Autor: Anita Džaja, 15. 9. 2016.

U petak, 9. rujna 2016. , učenici naše škole zajedno sa svojim učiteljima sudjelovali su na radionicama u  Srednjovjekovnom taboru postavljenom u parku Nalazišta pračovjeka Hušnjakovo. Radionice su organizirane u sklopu 2. FestivalaKrapinjon koji je  sastavni dio Tjedna kajkavske kulture Krapina 2016.

Razredi koji su sudjelovali na radionicama : 4.a, 5.a , 6.a, 6.c , 7. a , 8.a , 8. c i 7. b.

Tema ovogodišnjeg Festivala KRAPINJON bila je  povijest.

Učenici su tako na zabavan i kreativan način učili o srednjovjekovnom običajima i vještinama. Okušali su se u vrlo zahtjevnim vještinama kao što su mačevanje, streličarstvo te bacanje koplja. Također su u pisarnicama crtali i bojali grbove , a onda se odmarali  u pravim viteškim šatorima.

Moto 2. Festivala KRAPINJON bio je : IZBJEGNITE TOLJAGU NEZNANJA I ZAPALITE VATRU ZNANJA!!!

Više fotografija možete pogledati u našoj foto-galeriji!

Dragica Šalković