SVJETSKI DAN NEPUŠENJA- 3.6.2016.

Autor: Marija Poslon, 7. 6. 2016.

U petak, 3.5.2016. grupa učenika  6.r.  naše škole sudjelovala je u pješačenju na Strahinjščicu, uz školsku koordinatoricu preventivnih programa, prof. Aleksandru Podsečki, školsku defektologinju.

Ovim pješačenjem obilježen je Svjetski dan nepušenja i Međunarodni dan borbe protiv zlouporabe opojnih droga i nezakonitog prometa drogama koje već nekoliko godina za redom organizira Povjerenstvo za suzbijanje zlouporabe opojnih droga Krapinsko-zagorske županije.

Slike možete vidjeti u Fotogaleriji

U pješačenju je sudjelovala stotinjak učenika osnovnih i srednjih škola naše županije u pratnji svojih voditelja, a u suradnji sa Zavodom za javno zdravstvo KZŽ, Centrom za socijalnu skrb Krapina-Podružnicom Obiteljski centar, Gradskim društvom Crvenog križa Krapina, Policijskom upravom krapinsko-zagorskom i Javnom ustanovom za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području KZŽ.

Pješačenje je  obavljeno uz stručno vođenje članova Planinarskog društva “Strahinjčica”, Hrvatske gorske službe spašavanja (HGSS), Vodičke službe Hrvatskog planinarskog saveza  i djelatnika Javne ustanove za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Krapinsko-zagorske županije.