IZ 'DANA' U 'NOĆ KNJIGE'

Autor: Suzana Pracaić, 15. 4. 2016.

Pred nama su manifestacije: Dan hrvatske knjige (22.4.), Svjetski dan knjige (23.4.) i Noć knjige (22./23.4.).

Stoga je knjižničarka u suradnji s učiteljicama hrvatskog jezika, u tjednu obilježavanja 105. obljetnice Škole, u našoj školi organizirala dan posvećen knjizi i čitanju .

U utorak, 19. travnja u našoj školi će se održati književni susreti:

• u 12 sati - BOŽIDAR PROSENJAK (7. i 8. razredi)
  • u 18 sati - NENA LONČAR (5. i 6. razredi)

Književni susreti održat će se u utorak, 19.04. u blagovaonici škole.

Božidar Prosenjak predstavit će se učenicima 7. i 8. razreda, a posebni naglasak bit će na djelu "Divlji konj", koje je obavezna lektira za 7. razred.

Nena Lončar predstavit će nam se sa svojim nagrađenim knjigama:

•  "Šest guba čarolija i jedan užas na kvadrat" (1. nagrada "Zvonko" 2014.)
  •  "Bio sam pas i opet sam" (1. nagrada "Zvonko" 2015.)

Natječaj je raspisalo Hrvatsko društvo književnika za djecu i mlade  u spomen na prerano preminulog pisca Zvonka Todorovskog.

Tako ćemo s našom Krapinčankom Nenom (a i s Pepom Puh) započeti Noć knjige  koju zbog proslave Dana škole ne možemo održati u za to predviđeni termin (22./23.4).

Veselimo se druženju!!!