EKO – PROJEKT: TETRAPAK AMBALAŽA U ODRŽAVANJU ČISTOĆE ŠKOLE

Autor: Marija Poslon, 18. 3. 2016.

Tetrapak ambalaža je sveprisutan proizvod koji služi za čuvanje i transport određenih vrsta namirnica. Vrlo je zahvalan način pakiranja namirnica koji podržavaju i udruge za zaštitu okoliša iz razloga što se materijal od kojeg je izrađena tetrapak ambalaža može reciklirati i na taj način se čuva okoliš. Već nekoliko godina traje kampanja edukacije građana o potrebi razvrstavanja kućnog otpada kako bi se smanjila količina otpada na odlagalištima i na taj način očuvala priroda.

Cilj projekta je potaknuti učenike na razvrstavanje kućnog otpada kako bi se smanjilo zagađivanje prirode i izrada predmeta od tetrapak ambalaže koje možemo iskoristiti u školi i  kućanstvu.

Predmete koje su izradili možete vidjeti u našoj

Osim uputa kako se pravilno pobrinuti za iskorištenu ambalažu, važno je naučiti zašto je recikliranje važno te kako odgovornim ponašanjem prema prirodi možemo pridonijeti njezinom očuvanju, ali i našem kvalitetnijem i zdravijem životu.

Radionica izrade predmeta uporabne vrijednosti od tetrapak ambalaže održana je 16. ožujka 2016. godine. U radionici su sudjelovali učenici 5.c, 6.a i 7.c razreda koji su dio GLOBE programa i dodatne nastave biologije pod vodstvom učiteljice Zrinke Arbanas, Miljenke Hršak, Tanje Dunaj i Marije Hršak. Izradili su kutije za papir, za olovke, krede, spužve i druge.