ŠKOLSKI LIDRANO 2016

Autor: Marija Poslon, 10. 2. 2016.

Smotra i školsko povjerenstvo  LIDRANO 2016. za izbor literarnih i novinarskih radova te dramsko-scenskog stvaralaštva održano je  4. veljače 2016.

Tko  je predložen na županijsku razinu pogledajte pod opširnije.

Od literarnih radova po kriteriju originalnosti stvaralačkog izražavanja za županijsku razinu  predložena su 3 učenička rada:

Muke jedne sedmašice, prozni rad Lee Kovačec, učenice 7. b razreda
Babica i ja, prozni rad Ene Miljan, učenice 5. c razreda
Moja teca, pjesma Astrid Gal, učenice 7. a  r.

Kao samostalan novinarski rad za županijski LiDraNo predlaže se rad Marije Sutlović, učenice 8.a razreda „Moja dva zavičaja“.

U kategoriji dramsko-scenskog stvaralaštva izabrana su dva pojedinačna nastupa koja će predstavljati našu školu:

Irena Antol, učenica 7. r. PŠ Donja Šemnica – kazivanje poezije Dragutina Domjanića „Gdo ti je rekel“
Ena Miljan, učenica 5. r. – monolog Pun mi je ruskak književnice Silvije Šesto

Za skupni nastup – recital: Mara Crnek i Karlo Horvat, učenici 3. a razreda; poezija „“ autora Miljenka Hršaka – voditeljica Vesna Požgaj.

Svim mladim literatima čestitamo i zahvaljujemo što su nam podarili svoja književna nadahnuća te da i dalje razvijaju svoj talent. Mladim recitatorimai budućim glumcima također čestitke za kvalitetne izvedbe. Svima zajedno puno uspjeha na županijskoj smotri!