DAN(I) SIGURNIJEG INTERNETA - 9. VELJAČE 2016.

Autor: Suzana Pracaić, 9. 2. 2016.

Tijekom školske godine, kroz nastavu INFORMATIKE (5. - 8.r) provodi se i edukacija o načinima sigurnog korištenja suvremene tehnologije, Interneta i mobilnih uređaja. Učenike se želi osvijestiti o mogućim opasnostima s kojima se mogu susresti korišteći te izvore i alate.

No, tijekom siječnja i veljače, pojačali smo edukaciju ŠKOLSKIM PREVENTIVNIM PROGRAMOM. Radionice planirane GPP (preuzete s petzanet.hr) za učenike od 2. do 8. razreda ostvarile su stručne suradnice: psiholoinja, pedagoginja i knjižničarka na SATOVIMA RAZREDNIKA.

ŠKOLSKI PREVENTIVNI PROGRAM

Učenici 2. do 8. razreda su istraživanjem, igrolikim aktivnostima učili razlikovati dobre strane interneta, uočavati loše strane, upoznavati opasnosti, osvještavati kako se komunicirajući online mogu susresti s porukama koje ih mogu razljutiti ili uplašiti, razgovarati o osobnim vrijednostima i ponašati u online i offline komunikaciji, o pravima i odgovornostima...

Radionice su preuzete sa web-stranica "Sigurnijih pet za sigurniji net" (petzanet.hr)

Posjećene su Područna škola Lepajci:

i Područna škola Donja Šemnica:

Najava, sadržaj radionica i raspored može se vidjeti na školskom linku Školski preventivni program

Korisni linkovi, za one koji žele znati više:

(tekst pripremile pedagoginja i knjižničarka)