GLOBE SUSRET

Autor: Marija Poslon, 2. 2. 2016.

U ponedjeljak, 1. veljače 2016. naša je škola bila domaćin susreta osnovnih  škola uključenih u GLOBE program. Uz našu školu, to su globovci iz OŠ Đurmanec  i OŠ Janka Leskovara Pregrada.  Susret je bio posvećen obilježavanju Međunarodnog dana močvarnih staništa.

Što su sve radili pogledajte pod opširnije a slike u     .

U uvodnom dijelu održane su prezentacije o Ramsarskoj konvenciji, močvarnim staništima u Svijetu i Hrvatskoj i biljkama i životinjama močvara.  Zatim su održane  radionice. Učenici su radom u skupinama istraživali osobitosti biljnog i životinjskog svijeta močvarnih staništa. Na završetku rada slijedila je kratka prezentacija rada. Nakon toga učenici u sudjelovali u igri „Močvarna staništa“. Učenici su trebali prepoznati močvarna staništa u Hrvatskoj i objasniti razloge njihova očuvanja. Rad je završen popunjavanjem upitnika o močvarama.

Svojim radom i aktivnostima na ovome susretu globovci su uvidjeli važnost očuvanja močvarnih staništa u Svijetu.

Susret je završen u blagovaonici škole gdje su učenici uz peciva, grickalice i sok izmijenili svoja iskustva u aktivnostima vezanim uz Globe program u svojoj školi.