"ČITANJEM DO ZVIJEZDA" ZAVRŠILI MEĐUNARODNU GODINU SVJETLOSTI

Autor: Suzana Pracaić, 16. 12. 2015.

Ove školske godine priključili smo se i Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja "ČITANJEM DO ZVIJEZDA". To natjecanje je jedan od projekata Hrvatske mreže školskih knjižničara s ciljem poticanja učenika na čitanje s razumijevanjem, istraživanje, otkrivanje i kreativno stvaranje. Na taj način smo zaokružili, ovu Međunarodnu godinu svjetlosti sa zvijezdama. U natjecanju su sudjelovale učenice 8.a razreda: Dora Jurić, Laura Kranjčec, Doroteja Kunštek, Laura Presečki, Marija Sutlović i Petra Švaljek.

Još jedna od aktivnosti poticanja čitanja i ljubavi prema knjizi naše školske knjižnice je i sudjelovanje u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja "Čitanjem do zvijezda"

To je projekt koji traje od 2009. godine. Naša škola prvi puta sudjeluje u tom kvizu. Više o samom projektu za osnovne škole može se pročitati na web-stranici Hrvatske mreže školskih knjižničara.

Tema ovogodišnjeg natjecanja je AVANTURA ODRASTANJA.

Knjige koje su odabrane za čitanje su:

• Šime Storić: Poljubit ću je uskoro, možda
  • Miro Gavran: Svašta u mojoj glavi
  • Milivoj Matošec: Suvišan u svemir

Kviz se sastoji od dva dijela:

1. kviz znanja (školska, županijska i državna razina)
  2. prezenatcija plakata

Učenice 8.a razreda: Dora Jurić, Laura Kranjčec, Doroteja Kunštek, Laura Presečki, Marija Sutlović i Petra Švaljek danas su sudjelovale u školskom natjecanju u znanju i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda" te će 3 najbolje tj. najuspješnije učenice prezentirati školu na županijskoj razini.

Tada će se i prezentirati plakat koji je izrađen na temu knjige "Poljubit će je uskoro, možda".

Natjecanje je prošlo u vrlo ugodnoj atmosferi u knjižnici koje je nadgledalo povjerenstvo u sastavu knjižničarke Suzane, učiteljice hrvatskog jezika Mire i pedagoginje Božice.

Natjecanje je imalo sretan i sladak završetak - svi prisutni zasluženo su uživali u svom komadu torte, a druženju i degustaciji torte 'Zvjezdane' pridružile su se psihologinja Ivana i ravnateljica Dragica.