DA JE "ŠKOLSKA KNJIŽNICA ZAKON" POTVRDILA STRUČNA SLUŽBA ŠKOLE

Autor: Suzana Pracaić, 3. 11. 2015.

Mjesec listopad kao mjesec isticanja posebnog značaja i uloge školske knjižnice u obrazovanju učenika obilježili smo kroz mnoge aktivnosti u korelaciji s različitim predmetima i kroz mnoge sadržaje.

Zadnji dan mjeseca listopada, knjižničarka Suzana je u društvu pedagoginje Božice i psihologinje Ivane prošla školom i tom prigodom željela utvrditi – jesu li školske knjižnice zakon?!

Provjerite sami...

Ulazeći u svaki razred upućena su pitanja učiteljicama - čitaju li učenici, kako pišu zadaće, izvršavaju li svoje obveze… poštuje li se zakon učenja, čitanja, pravila ponašanja… Podijeljene su i članske iskaznice (konačno ;)

Bilo je veselo. Knjižničarka kao policajka izmamila je osmijeh na mnogim licima, ali i nevjericu prvašićima – bili su sigurni da im je u razred ušla policajka.

I oni malo stariji bili su posjećeni također...

Naravno, nismo zaobišle ni ravnateljicu...

Iz viđenog, prosudite sami... :)

PS. Knjižničarka posebno zahvaljuje svojim suradnicama pedagoginji i psihologinji na svesrdnoj pomoći u ostvarenju ove vesele aktivnosti (izradi rekvizita, fotografiranju i pratnji...)