NAŠ UČENIK DAMJAN MILAKOVIĆ OSVOJIO JE PRVO MJESTO NA MEĐUNARODNOM NATJECANJU IZ NJEMAČKOG JEZIKA

Autor: Vlatka Matejaš, 30. 10. 2015.

Od 23. 10. do 25. 10. 2015. u Beogradu se održavalo finale međunarodnog natjecanja iz njemačkog jezika „Laut oder leise – ab geht die Reise“ za Jugoistočnu Europu.

Na natjecanju je sudjelovalo 7 zemalja , a predstavnik Hrvatske u kategoriji prvog stranog jezika bio je učenik osmog razreda naše škole Damjan Milaković pod vodstvom mentorice Mirjane Klobučar.

Tri člana komisije ocjenjivala su usmeno predstavljanje sažetka pročitanog djela, objašnjavanje uloge pročitanog ulomka u cjelokupnom djelu te izražajno čitanje odabranog ulomka, a zatim i nepoznatog teksta. Naš Damjan je u vrlo jakoj konkurenciji osvojio prvo mjesto. Čestitamo mu od sveg srca na tako velikom uspjehu.