PŠ DONJA ŠEMNICA- DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Autor: Marija Poslon, 26. 10. 2015.

Učenici ,učitelji i roditelji PŠ Donja Šemnica su dana 20. listopada 2015. g.obilježili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.
Proslavu smo upriličili u školskoj učionici gdje smo izložili raznovrsna peciva, kruh i jesenske plodove.

Slike pogledajte u

Male ručice učenika vrijedno su radile kod kuće, te zajedno sa svojim mamama i bakama izradili prekrasna peciva i kolače koje su priredili za blagoslov i zajedničko blagovanje. Izložena su dekorirana peciva i kolači te ukrašena raznovrsnim jesenskim plodovima.
Učenici su pripremili prigodan program kojem su nazočili njihovi roditelji, bake i djedovi.
Župnik iz župe Mihovljan , Stjepan Prugovečki blagoslovio je kruh i jesenske plodove.
Druženje i zajedničko blagovanje bilo je pravo uživanje za učenike, njihove roditelje i učitelje.
Svečanostima Dana kruha, uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha zahvaljujemo Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine bili podareni.