NACIONALNI NATJEČAJ „ŠTO SE RUKOM PIŠE, VRIJEDI VIŠE“

Autor: Marija Poslon, 24. 5. 2015.

Institut  za hrvatski jezik i jezikoslovlje, Večernji list i časopis za djecu Radost, po prvi puta proveli su natječaj na nacionalnoj razini „Što se rukom piše, vrijedi više“ za učenike osnovnih i srednjih škola te kategorije odraslih. Finale natjecanja održalo se 23. svibnja u Zagrebu u Nacionalnoj i sveučilišnoj biblioteci . Od 4000 pristiglih rukopisa, odabrano je 60 finalista prema kategorijama.

U kategoriju osnovnih škola, 5.-8. razreda, ušlo je 10 učenika među kojima je bila učenica naše škole Nika Vincelj iz 6.b razreda.

Rukopis naše učenice Nike Vincelj istaknut i pohvaljen od prosudbenog povjerenstva.

Ovim putem želimo čestitati našoj Niki sa željom da i dalje njeguje svoj rukopis i ponosi se njime.

Učenici su pisali diktat na temelju čega su dokazali autentičnost svojeg rukopisa.

Dodijeljene su i novčane nagrade,a li samo za osvojeno prvo mjesto u kategoriji (1. razred; 2.i 3. razred, 4. razred; 5.-8. razred, srednja škola, te odrasli).

Od 1.-4. razreda nagrada je iznosila 5 000 kn, od 5.-8. razreda 7 000 kn, srednja škola 10 000 i  kategorija odraslih 5 000.

Budući da su se dodjeljivale samo prve nagrade, iz svake kategorije posebno su bila istaknuta i pohvaljena još dva rukopisa pa je rukopis naše učenice Nike Vincelj istaknut i pohvaljen od prosudbenog povjerenstva.