KAKO SMO OBILJEŽILI DJEČJI TJEDAN

Autor: Marija Poslon, 15. 10. 2014.

Nizom aktivnosti u školi i gradu obilježen je Dječji tjedan.Učenici su imali priliku razgovarati o dječjim pravima, pisali su poruke odraslima , družili se s učenicima iz susjedne škole, sudjelovali u kreativnoj radionici u Gradskoj knjižnici, posjetili gradonačelnika. Imali su priliku uključiti se i u  glazbene dramske i preventivne radionice u  organizaciji DND-a Krapina.

Saznajte više pod opširnije  a slike pogledajte u foto-galeriji

Obilježavanje Dječjeg tjedna započelo je u ponedjeljak, 6. listopada  na Međunarodni dan djeteta . Učenici su na nastavi hrvatskog jezika i satovima razrednika pisali o svojim pravima i odgovornostima, razmišljali o odnosima s odraslima i pisali im poruke.

Održana je  konstituirajuća sjednica Vijeća učenika na kojoj su bili nazočni  predsjednici razrednih odjela.  Izabrana je  predsjednica  Vijeća učenika, dopredsjednik i zapisničar. Pod motom „ Odrasli imajte u vidu i naše prijedloge“članovi Vijeća učenika  gradonačelniku su uputili svoje prijedloge, želje, očekivanja. Na  susretu s gradonačelnikom 10. listopada upoznali su gradonačelnika sa svojim  razmišljanjima, postavljali pitanja vezana za poboljšanje života i rada u školama,  gradu i mjestima  gdje žive.

Učenici 3.b  razreda su 7. listopada posjetili Gradsku knjižnicu gdje su sudjelovali u radionici „ Od  idejice do  korice“ . Svoju su kreativnost pokazali u stvaranju bajke.

Učenici 2. b razreda i predstavnici učenika 5. razreda u  četvrtak, 9. listopada  družili su se s učenicima u  OŠ A. Cesarca. Sve zanimljive aktivnosti odvijale su pod nazivom „ Vrijeme je za igru“ . Učenici 2. razreda su uz pomoć Mišice Milice ( u organizaciji aktivista Gradskog Crvenog križa ) učili kako se zaštiti od neprimjerenih postupaka odraslih.“ Petaši“ su provjerili svoju brzinu, snalažljivost  i spretnost  u zanimljivim  igrama.

Vjerujemo da su učenici iskoristili mogućnost  uključivanja u više aktivnosti u  organizaciji DND Krapina - glazbenu igraonicu „ Pjevamo s Iskricama“ ,  preventivne  radionice „ Budi neovisan“, dramske igre s „ Vrtuljkom“ i druženje s mažoretkinjama.

Pripremila: pedagoginja Božica Horvat