RADIONICA IZ MODELARSTVA I ORIJENTACIJE I KOMUNIKACIJE

Autor: Marija Poslon, 24. 11. 2013.

U osnovnoj školi „Ljudevit Gaj“ Krapina održana je u petak 15. studenoga 2013. od 14 do 17 sati radionica iz Modelarstva. Na radionici je sudjelovalo 20 učenika od petog do sedmog razreda. Radionica je održana u sklopu izvannastavne aktivnosti iz tehničke kulture, a održali su je gđa. Biljana Trifunović, prof. i gosp. Hrvoje Vrhovski  iz Hrvatske zajednice tehničke kulture te Kristijan Leskovar, učitelj tehničke kulture.

Ostalo možete pogledati pod opširnije a slike vidjeti u Foto-galeriji.

Cilj radionice bio je upoznavanje učenika pravilnom rukovanju strojnim alatima pri obradi drva (UNIMAT 1 BASIC) te priprema učenika za Natjecanje mladih tehničara i Modelarsku ligu.

Također je u subotu 16. studenoga 2013. od 10 do 13 sati održana radionica iz Orijentacije i komunikacije. Na radionici je sudjelovalo 16 učenika od petog do osmog razreda. Radionica je bila ujedno priprema za Natjecanje mladih tehničara iz Orijentacije i komunikacije, a održali su je gosp. Đuka Pelcl i gosp. Davor Marković.

Polaznici radionice su kroz teorijsku nastavu i praktične vježbe naučili rabiti kompas, čitati topografsku kartu, orijentirati se uporabom karte i kompasa, rabiti radiostanice, uspostavljati vezu, razgovarati poštujući CB kodeks.

Obje radionice bile su učenicima zanimljive, poučne i zabavne.