Velika fašnička povorka male područne škole

Autor: Branka Leljak, 13. 2. 2024.

Dana 13. veljače 2024. godine, malo prije podneva, iz Područne škole Donja Šemnica krenula je fašnička povorka

S pripremama počelo se malo ranije nego uobičajeno jer ove su godine maske trebale biti "kak su negda zgledale", a ne kupovne.

Više informacija i fotografije pogledajte klikom na Više...

Učenici su o tradicionalnim fašničkim običajima razgovarali sa svojim učiteljicama i starijim članovima obitelji. Kad je na red došlo kostimiranje, bilo je tu raznih babica i dedeka, građevinara, narodnih nošnji, duhova, kuhara... Prema tradicijskom običaju pojedine djevojčice su se odjenule u mušku odjeću i obrnuto.

Vesela povorka učenika i učitelja prošla je duž naselja te na prozore i vrata izmamila sumještane. Neke obitelji ispred svojih kuća dočekale su nas sa sokovima, krafnama i slatkišima. Mi smo im zauzvrat poželjeli "taaaaaak veliku repu"!

Učenici 1. razreda i učiteljica Štefica Tepuš

Učenici 2. razreda i učiteljica Kornelija Hršak

Učenici kombiniranog razrednog odjela 3. / 4. razreda

Učenici 5. razreda

Učenici 6. razreda

Učenici 7. razreda

Učenici 8. razreda

U veselom duhu pri povratku u školu zasladili smo se dobivenim slatkišima.

Tekst napisala učiteljica Branka Leljak.