DRUGAŠIČI I BOŽIĆNA BAJKA NADE IVELJIĆ

Autor: Suzana Pracaić, 21. 12. 2023.

Uoči Božića i novogodišnjih blagdana, u adventu učenici 2. razreda upoznaju Božićnu bajku Nade Iveljić. Tako je bilo i ovog adventa.

Učenike 2.L i učiteljicu Lidiju Kunštek Gorup knjižničarka Suzana je posjetila u Područnoj školi Lepajci. S učenicima 2.a i učiteljicom Dušankom Jakopović te učenicima 2.b i njihovom učiteljicom   Anicom Poslon, knjižničarka je obradila Božićnu bajku u njihovim učionicama zbog većeg prostora.

QUIVER bojanke na kraju sata uvijek razvesele i donesu čaroliju.

Nakon pročitane bajke te obrade i analize djela, učenicima je prikazan i animirani istoimeni film kako bi usporedili književno i filmsko djelo.

Digitalni obrazovni materijal: https://view.genial.ly/61b9a947599d3a0dec0da189/interactive-content-n-iveljic-bozicna-bajka

Kroz Božićnu bajku knjižničarka razvija ljubav prema bajkama, pripovijedanju, osvješćuje bogatu kulturnu baštinu zagorskog kraja, običaje u vremenu Adventa i Božića (sijanje pšenice, zornice, kičenje bora, ponoćka, bogati božićni ručak, kolače... pokloni pod borom) te koliko je plemenito i lijepo pomagati drugima i činiti dobra djela, poput šumskih životinja u bajci koje su popravile 'ranjenu' crkvicu.

S učenicima se književno djelo obradi kroz razgovor, nastavni listić,  klasičnim metodama, ali i primjenom suvremenih aplikacija koje nastavu čine dinamičnom i poticajnom.

Na kraju pričaonice, učenicima se podijele bojanke koje pomoću QUIVER aplikacije 'ožive' i postaju trodimenizionalni likovi.

Velika čarolija i veselje...

Kad Quiver bojanke ožive?!!

Učenici 2.š iz Područne škole Donja Šemnica su samostalno odradili priču zbog bolovanja knjižničarke.