Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u Područnoj školi Lepajci

Autor: Katarina Barlović, 20. 10. 2023.

U srijedu, 18. listopada 2023. u Područnoj školi Lepajci obilježeni su Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Roditelji, bake i djedovi napravili su puno ukusnih pekarskih proizvoda koji su nas oduševili mirisom i okusom. Učenici trećeg razreda su zajedno s učenicima 3. i 4. razreda Područne škole Donja Šemnica posjetili štićenike Doma za mentalno oboljele odrasle osobe Zagreb, Podružnica Mirkovec.

Fotogalerija

U školi je dan započeo izradom peciva koje su ispekli u školskoj kuhinji. Svi su se veoma trudili da ovo bude poseban dan. Stolovi su bili ukrašeni jesenjim plodovima i cvijećem, a posebno mjesto zauzimali su maštoviti proizvodi od raznih vrsta tijesta.

Pripremljen je i prigodni program u kojem su recitacijama i pjesmama govorilo o važnosti kruha i trudu koji je potrebno uložiti da bi on bio na našem stolu. Blagoslov je predvodio svećenik Matija Vragović, a prisutne je pozdravila zamjenica ravnateljice Zrinka Arbanas Hleb.

Učenici trećeg razreda su zajedno s učenicima 3. i 4. razreda Područne škole Donja Šemnica nakon blagoslova realizirali zajednički projekt „ Podijelimo radost” u sklopu kojeg već tradicionalno posjećuju i daruju štićenike Doma za mentalno oboljele odrasle osobe Zagreb, Podružnica Mirkovec. U dom su odnijeli mnoštvo raznolikih kruhova, peciva i kolača i izveli su prigodan program koji je sve prisutne neizmjerno razveselio što je i cilj ovog projekta.

Osim ukusnog zalogaja takvim aktivnostima dijelimo ljubav i nadu. Svima koji će blagovati s nama pokazujemo da nisu sami i da netko misli na njih. Ljudima koji žive u raznim ustanovama i takvi mali znakovi pažnje neizmjerno su važni.

Dan ćemo zapamtiti po činjenici da smo bez čitanja i pisanja naučili najvažnije životne mudrosti.