Otvaranje Tjedna kajkavske kulture

Autor: Marija Poslon, 5. 9. 2023.

Dan prije početka nove nastavne godine svečano je otvoren Tjedan kajkavske kulture. Uz brojne svečanosti, recitale, izložbe, učenici naše škole sudjelovali su na dječjem korzu.
Učenici 3. razreda Područne škole u Lepajcima izveli su humorističnu scensku igru Kaj sam zaslužil. Pokazali su da njeguju kajkavski izričaj te kajkavske rieči čuvaju kak najveće blago. Pripremila ih je i uvježbala učiteljica Katarina Barlović.
Članovi Folklorne skupine učenika 1., 2. i 3. razreda Matične škole predstavili su se plesom. Pripremila ih je učiteljica Marija Klasić. U njihovom plesu pratila ih je Tamburaška skupina škole pod vodstvom učiteljice Katarine Rihtar.
Čestitamo im svima na lijepom i veselom nastupu.

Tekst napisala: Jasna Leljak

Više slika pogledajte ovdje ili u Foto-galeriji.