Pješačenje učenika na Picelj

Autor: Ivana Bračević, 5. 6. 2023.

I ove smo godine, tradicionalno kao i svaku godinu do sada, točnije osmi puta zaredom, obilježili Svjetski dan nepušenja  i Međunarodni dan borbe protiv zloupotrebe droga i nezakonitog prometa drogama. Ove je  godine deset učenika petih razreda 2.6.2023.  pješačilo  u pratnji stručne suradnice Aleksandre Podsečki na brijeg Picelj iznad Zaboka, zajedno s ostalim učenicima osnovnih i srednjih škola KZŽ. Ovo događanje organizira KZŽ , a s ciljem promicanja zdravih stilova života kao jednog od učinkovitih načina prevencije rizičnih ponašanja i svih oblika ovisnosti kod djece i mladih. Pješačenje učenika bilo je  organizirano od centra Zaboka do Planinarske kuće Picelj uz stručno vođenje članova Stanice planinarskih vodiča Zagorje, PD Zagorske steze Zabok, Hrvatske gorske službe spašavanja te djelatnika Javne ustanove  za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području KZŽ.

Učenici su imali prilike prošetati  i poučnim parkom Picelj ,odnosno uživati u botaničkoj zbirci  koja je sastavljena od autohtonih biljaka Hrvatskog zagorja te sudjelovati u radionici PU Krapina , ali naravno i poigrati se i podružiti se na svježem zraku u predivnoj prirodi.

Više utisaka s pješačenja pogledajte OVDJE