'ZAGORKINA TORTA' OSVOJILA NAGRADU - BABIČINI KOLAČI 2023.

Autor: Suzana Pracaić, 22. 4. 2023.

Kako je završila naša priča sa 150-tom obljetnicom Marije Jurić Zagorke?! Pobjedom na Babičinim kolačima, 22. travnja 2023.

Naša kuharica, gđa Branka Čaušević bila je ovogodišnja pobjednica na manifestaciji Babičini kolači sa ‘Zagorkinom tortom’. Nakon manifestacije i proglašenja pobjednika, gđa Branka je otkrila da je to bio omaž Mariji Jurić Zagorki za njen 150. rođendan.

Mediji: Zagorje International

Zahvaljujući g. Marijanu Tenšeku i susretu na kojem smo saznali puno toga o Mariji Jurić Zagorki ( http://www.os-ljudevit-gaj-kr.skole.hr/?news_hk=1&news_id=2296&mshow=290#mod_news ), saznali smo i za tortu... Eto, kuda nas je ova priča odvela... Definitivno ima slatki završetak.

(preuzeto Zagorje International)

- preuzeto s FB 'Turistička zajednica Grada Krapine':

Pobjednica 15. Babičinih kolača je naša Krapinčanka Branka Čaušević. Od ❤️ joj čestitamo na uspjehu 👏 i ponosni smo što se manifestacija i iduće godine održava u Krapini. 😍 Gospođa Branka je pripremila lješnjakovu tortu 🎂 u čast Mariji Jurić Zagorki za njezin 150. rođendan, po receptu Zagorkine majke Josipe. Među 30 babica, sudjelovale su još dvije naše Krapinčanke : Vesna Hršak (prošlogodišnja pobjednica), te Dragica Marković. U prigodnom programu među ostalima nastupili su KUD Ilirci Krapina, te plesna skupina Unifit.

Čestitke od srca! Ponosni smo na našu kuharicu!