Natjecanje–izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna ‒ LIK

Autor: Ivana Bračević, 17. 2. 2022.

U petak, 11.02.2022., održana je školska razina natjecanja LIK 2022. Školsko natjecanje je pojedinačno, a međusobno su se natjecali učenici od 5. do 8. razreda u kategoriji 1A. Tema ovogodišnjeg natjecanja jest – ljudsko tijelo , a zadatak je bio rekomponirati crno-bijelu fotokopiju  umjetničkog djela na temu ljudskog tijela uz primjenu pojmova – ritam ploha u odabranom komplementarnom kontrastu i zadanoj likovnoj tehnici. Učenici su ostvarili vrlo zanimljiva i kreativna rješenja, no škola ima pravo poslati do tri učenička rada koji će sudjelovati na županijskoj razini natjecanja. Nakon provedenog vrednovanja, školsko povjerenstvo je odabralo sljedeće učeničke radove za županijsku razinu – Franka Ivanjko 5.c, Marta Žnidarić 5.c i Lorena Vodolšak 7.a. Čestitke učenicama!

Radove možete pogledati na online izložbi putem sljedećeg linka: https://padlet.com/karlahorvat95/ff10q0un7447e1c