Terenska nastava 4.L razreda: Kulturna baština grada Krapine

Autor: Ivana Bračević, 20. 12. 2021.

15. prosinca 2021. 4.L razred je sa svojom učiteljicom Lidijom Gorup Kunštek posjetio Krapinu s ciljem upoznavanja kulturne baštine grada Krapine. Učenici su o kulturnim znamenitostima našega grada učili na satu Prirode i društva, no pravi doživljaj bio je vidjeti ih uživo.

Započeli smo Muzejem neandertalaca, nastavili do Tvornice kamenine u Magistratskoj ulici pa do Magistrata i Gradske galerije, gdje smo razgledali stalni postav uz vođenje gospođe Vesne Kunštek. Prošetali smo do podnožja Staroga grada, a zatim do Crkve sv. Nikole. Crkvu smo razgledali iznutra te nastavili do Trga Ljudevita Gaja. Kako bi još više saznali o Ljudevitu Gaju, posjetili smo njegovu rodnu kuću i razgledali je uz vođenje gospođe Kunštek. Šetnjom kroz Park Matice Hrvatske, došli smo do Gradske knjižnice, gdje smo uz pomoć knjižničarke Petre razgledali dječji odjel i izložbu Božice Lacković - Kinč u narodnim običajima u Plavoj dvorani. Nastavili smo do naše Matične škole, koja će učenicima uskoro biti i nova škola. Razgledali smo je iznutra, učenici su istraživali gdje će imati nastavu iz kojeg predmeta, a nakratko su nas ugostili i naša ravnateljica Vlatka Družinec, defektologinja Aleksandra Podsečki i naš pedagog Marko Koprivnjak u uredu ravnateljice. Umorni, ali zadovoljni na kraju smo uživali u kolačima i zimskom sladoledu. Doživljaje je upotpunio i adventski ugođaj grada.

Fotografije možete pogledati u Foto-galeriji

Tekst napisala: Lidija Gorup Kunštek