Zbor malih pjesnika Zlatar 2021.

Autor: Ivana Bračević, 4. 10. 2021.

Ove se subote, 2.10.2021. godine u sklopu Dana kajkavske riječi u Zlataru održao Zbor malih pjesnika. Iako se sve održavalo u skladu s epidemiološkim mjerama, bilo je svečano i lijepo. Našu su školu predstavljale dvije učenice: Tea Drašković iz 7. a razreda pjesmom Jesen v Krapini te Tara Krsnik iz 8. a pjesmom Zde pak je tuj.

Pod "više" možete pogledati tekst i u Foto- galeriji slike.

To su naše već iskusne i provjerene male pjesnikinje pa smo se veselili njihovom nastupu. I interpretacija vlastitih pjesama bila je na zavidnom nivou. Obje su učenice bile vrlo sigurne u izvedbi, glasne i jasne. Nije ih omela u koncentraciji ni duga proba i priprema za nastup.

Publika je njihovo izvođenje nagradila velikim pljeskom koje je Tei i Tari bila najveća nagrada za sav trud i rad.

Pri podjeli i dodjeli priznanja i nagrada doživjeli smo veliku radost kada je Tari uručena posebna nagrada povjerenstva  za njezinu pjesmu.

Tei je mentorica bila učiteljica Mira Benc, a Tari Jasna Leljak.

Kući smo se vraćali pomalo umorni, ali razdragani i puni dojmova i pozitivnog ozračja.

Čestitamo našim pjesnikinjama Tei i Tari i želimo im još puno dobrih pjesama jer znamo da motivacije imaju.

Napisala i uredila: Jasna Leljak