ŠKOLA TAMBURE... na dohvat ruke!!!

Autor: Suzana Pracaić, 6. 11. 2012.

Danas, 6. studenog u našoj školi je održan susret s glazbenicima. Radi se o najavi Škole tambure. Voditelj škole je ŽELJKO GROZAJ, (član sastava KVARTET GUBEC, nekadašnji solista poznatih Fakina). U želji očuvanja glazbenog nasljeđa hrvatskog kajkavskog kulturnog izričaja, zaljubljenika u kajkavsku baštinu te privrženika popevke i običaja sjeverozapadne Hrvatske održava satove učenja tambure po školama. Prezentaciju je odradio uz pomoć 'svojih pajdaša'... Bilo je i više nego interesantno...

Učenike je upoznao s programom Škole tambure, podijelio letke za roditelje... Tijekom prezentacije prateći sastav (Vine-band) odsvirali su par 'popevki' i pjevanju se pridružila cijela  škola...