Obilježavanje Svjetskog dana okoliša

Autor: Ivana Bračević, 10. 6. 2021.

Učenici 6. b razreda su na satu prirode obilježili Svjetski dan okoliša koji je 5. lipnja 1973. g. proglasio UN. Svake godine sve više želimo osvijestiti naše učenike o važnosti održivog razvoja, očuvanja prirode i okoliša za buduće generacije. Svojim radovima prikazali su kakvu budućnost žele i pozivaju sve na čuvanje okoliša i prirode kako  bismo i dalje mogli uživati u svim ljepotama koju nam priroda nudi.

Učenik, Filip Presečki, napisao je i prigodnu pjesmu kojom poziva da pogledate radove u Foto-galeriji i upoznate se s načinima čuvanja okoliša. Pod "više" možete pogledati pjesmu.

Zmazanoća prirode

Okoliš zmazan je,

I to već dugo traje.

Posjetit zde moraš nas,

da poklje ne bude zmazani pras.

Reciklirat sad moraš ti,

Da bi živi bili tvoji voljeni.

Priroda čista nije,

A ni ne znamo da nas bije.

Da sad sve ne nabrajam,

Poglete vi tam!

Kaj se vidi?

Nič! Zmazano!

Pametan budi,

DOJDI NAM!

Učenike je pripremila i tekst napisala učiteljica Marija Markovina.