Obavijest za roditelje djece dorasle za upis u 1. razred školske godine 2021./2022.

Autor: Ivana Bračević, 4. 3. 2021.

Poštovani roditelji, počinjemo s aktivnostima vezanima za upis djece u 1. razred.

Sva djeca rođena od 1. travnja 2014. do 31. ožujka 2015. obavezna su pristupiti postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja radi upisa u prvi razred osnovne škole.

Prvi dio testiranja odvija se od 22. ožujka do 1. travnja 2021. u prostorijama matične škole „Ljudevit Gaj“ Krapina (Trg Stjepana Radića 1, Krapina).

Drugi dio testiranja (liječnički pregled) odvija se od 13. do 21. travnja 2021. u Zavodu za javno zdravstvo Krapina - Ambulanta školske medicine (Mirka Crkvenca 1, Krapina).

Obavijest o terminu dolaska u školu i ambulantu dobit ćete zemaljskom poštom na Vašu kućnu adresu.

Pod opcijom "više" prikazane su Vam upute za pregled u školi.

UPUTE ZA PREGLED U ŠKOLI

1. U pratnji treba biti samo jedan roditelj, na pregled treba doći u utvrđenom terminu i nije potrebno zadržavati se dulje od toga.

2. Obavezno djetetu i sebi izmjerite tjelesnu temperaturu kod kuće, neposredno prije dolaska u školu. Ako Vi i/ili Vaše dijete imate tjelesnu temperaturu višu od 37,2 °C, kašalj, grlobolju, poteškoće u disanju, gubitak njuha i/ili okusa, ako Vam je izrečena mjera samoizolacije ili ako imate saznanje da ste zaraženi COVID-19, molimo ne dolazite na pregled (telefonski ćemo utvrditi naknadni termin).

3. Na pregled dolazite na ulaz škole kod školske sportske dvorane i čekate u školskom dvorištu dok Vas ne pozovu djelatnici škole.

4. Prije ulaska u školu obavezna je dezinfekcija ruku i mjerenje temperature beskontaktnim toplomjerom. Osobe s temperaturom i respiratornim tegobama neće moći ući u prostorije škole.

5. Obavezno je održavanje fizičke udaljenosti 1,5 – 2 metra, a odrasli trebaju nositi zaštitnu masku.

6. Na pregled je potrebno donijeti olovku, gumicu i kemijsku olovku.

MOLIMO VAS da relevantnu medicinsku dokumentaciju: specijalističke liječničke nalaze, povijest bolesti u slučaju kroničnog oboljenja, nalaze logopeda i/ili psihologa, Rješenje o tjelesnom oštećenju dostavite, ako je moguće, stručnim suradnicima škole prije samog pregleda.

Ostale upute nalaze se u pismu koje će Vam stići na kućnu adresu, a za sve dodatne informacije možete se obratiti stručnom suradniku pedagogu na telefonski broj:

049/300-162

Informacije vezane uz liječnički pregled djeteta možete dobiti na telefonski broj:

049/373-767 – Ambulanta školske medicine, Krapina