HUMANITARNA AKCIJA "OD MENE ZA TEBE"

Autor: Marko Koprivnjak, 8. 2. 2021.

Draga djeco, poštovani roditelji,

u posljednje smo vrijeme svjedoci nevolja s kojima se nakon razornog potresa suočavaju stanovnici Sisačko-moslavačke županije. Djeca, kao jedna od najranjivijih društvenih skupina,  izravno su pogođena potresom i njegovim dalekosežnim posljedicama. Stoga smo se, kao škola, odlučili solidarizirati te pomoći djeci s pogođenih područja, koja se ovih dana vraćaju u svoje škole, a školski im je pribor ili uništen ili ostavljen u nesigurnim ruševnim kućama. O detaljima humanitarne akcije pročitajte klikom na Više.

Naime, stupili smo u kontakt s gospođom Spomenkom Saraga koja stoji iza inicijative facebook grupe „Škola za sve“ koja dosad broji 1700 članova. Cilj navedene grupe je, za učenike osnovnih škola pogođenih potresom u SMŽ, prikupiti donacije u vidu školskih torbi/ruksaka 𝐬 𝐩𝐨𝐭𝐫𝐞𝐛𝐧𝐢𝐦 𝐨𝐬𝐧𝐨𝐯𝐧𝐢𝐦 𝐩𝐫𝐢𝐛𝐨𝐫𝐨𝐦 za rad i učenje, kako bismo im pomogli na početku drugog polugodišta.

Direktno smo kontaktirali i OŠ Braća Ribar Sisak, s kojom planiramo i u budućnosti surađivati, pomagati jedni drugima, ali i graditi suradnju i prijateljske odnose među vršnjacima i kolegama. U razgovoru s ravnateljicom škole utvrđeno je da im nedostaje još 23 komada školskih torbi/ruksaka, uz sav potreban školski pribor, i to za 14 dječaka i 9 djevojčica, učenika  viših razreda.

Ruksaci ne moraju biti novi, ali bi svakako trebali biti očuvani i primjereni uzrastu i spolu, a školski pribor nekorišten. U nastavku navodimo popis potrebnog nekorištenog pribora (za učenike od 5. do 8. razreda):

1. Pernica (flomasteri/markeri/drvene bojice, drvene olovke, šiljilo, tehnička olovka, špice za tehničku olovku, geometrijski set, šestar, gumice, kemijske olovke);

2. Bilježnice od 5. do 8. razreda: s crtama, s kvadratićima, geometrijska)

3. Školski kalkulator;

4. Škare za papir, ljepilo

5. Blokići za pisanje;

6. Jednokratne maske za lice

U ruksak možete ubaciti po želji  i knjigu, enciklopediju, pismo/poruku za dijete jer prijateljstva se rađaju na milijun različitih načina.

Ruksake i/ili školski pribor (sukladno svojim mogućnostima) možete dostaviti u školu uz prethodnu najavu defektologinji (049/373-517) ili pedagogu (049/300-162).