EUROPA-JEDINSTVO U RAZLIČITOSTI-projekt

Autor: Marija Poslon, 27. 5. 2012.

Već drugi puta za redom u našoj školi proveo se projekt pod nazivom „Europa – jedinstvo u različitosti“.

Rad na projektima omogućava samostalno stjecanje znanja putem istraživanja, a naši učenici upravo se u takvom radu posebno ističu.

Zamislili smo da se u projekt uključe i učenici 3. i 4. razreda kao i  svi učenici predmetne nastave

Učenici razredne nastave prezentirali su Hrvatsku po regijama, dok su učenici viših razreda samostalno odabirali državu koju će predstaviti.

Prezentacije su se odvijale na Dan Europe, 9. svibnja u dvorištu naše škole i gradskoj šetnici uz dvorište. Predstavljanje cijelog projekta zamišljeno je kao „sajam zemalja“ koji će moći posjetiti i građani Krapine. Moramo reći da je tako uistinu i bilo

Već prije 8 sati započelo je uređenje štandova, a u 8.30 prosudbena je komisija obilazila štandove i vrednovala ih. Bilo je tu svakakvih delicija: od specifične hrane, sokova, narezaka, kolača, znamenitosti pojedinih zemalja, pa sve do jedne prave pravcate ovčice koja je veselo mekatala uz štand Bosne i Hercegovine. Jednom riječju savršenstvo maštovitosti i kreativnosti!

Nešto iza 9 sati započela je prezentacija kroz mali program u trajanju od 5 min za odabranu zemlju. Naši su učenici plesali, pjevali, recitirali, izvodili skečeve, svirali, bili su veliki istraživači, glumili su učenjake, kompozitore…Sve u svemu dobro su se zabavili, a to je bio i cilj projekta.

U goste su nam došli učenici iz OŠ Đurmanec te Škole stranih jezika Versus.

Prosudbena komisija vrednovala je na sljedeći način:

1. mjesto pripalo je učenicima 4. razreda koji su predstavili Hrvatsku po regijama
  2. mjesto dodijeljeno je učenicima 5. b razreda koji su prezentirali susjednu nam Bosnu i Hercegovinu
  3. mjesto zauzeli su učenici 6. c razreda koji su predstavili Francusku

Svima upućujemo iskrene čestitke!