Akcija Zeleni korak

Autor: Anita Džaja, 6. 3. 2020.

Poštovani roditelji i učenici,

naši mladi ekolozi su se odlučili uključiti u akciju Zeleni korak kako bi dali svoj doprinos očuvanju okoliša i naučili više o tome što znači održivi način života. To je eko akcija prikupljanja i recikliranja starog papira u osnovnim školama koja se provodi u suradnji sa dm-drogerie markt-om d.o.o. i HEP-om. Akcija će se provoditi u periodu od 10.03.2020. do 09.04.2020., a najuspješnije škole bit će nagrađene.

Opširnije pročitajte klikom na više!

Evo zašto reciklirati papir?

• Čuvamo šume
  • Ne zagađujemo vodu
  • Štedimo energiju i prirodne resurse
  • Smanjujemo količinu otpada na odlagalištima i deponijama

Ukoliko nam se želite pridružiti evo nekoliko napomena kojih se treba pridržavati:

• Vrlo je važno da papir bude čist i bez folija, plastificiranih dodataka, bez lijepljenog i metalnog uveza, bez registratora i korica.
  • Prikupljamo: udžbenike, školske knjige, bilježnice i bijeli uredski papir, novine, časopise i kataloge.
  • Ne prikupljamo: karton, indigo papir, ugljeni papir, fotografije i foto papir, zauljeni i prljavi papir, gumirane etikete, pelene i sl.

Papir je potrebno sortirati po klasi, svaku klasu papira zasebno.
I klasa: udžbenici, školske knjige, bilježnice ,bijeli uredski papir.
II klasa: novine, časopisi i katalozi.
Ako ste u mogućnosti pomozite nam tako da donesete već sortiran papir, ali nije obaveza. Preporuka je da se sortirani papir veže špagom.

Razmislite i priključite nam se!

Sav skupljeni papir molimo Vas da donesete u školu gdje ćemo ga preuzeti. Puno hvala.

Pripremila: Tanja Dunaj, voditeljica Mladih ekologa