Autor: Anita Džaja, 21. 2. 2020.

Ove su godine već tradicionalno učenici razrednih odjela 5.c, 7.a i 7.c naše škole obilježili Dan ružičastih majica kako bi poslali JASNU I NEDVOSMISLENU PORUKU INTOLERANCIJE NA NASILJE. Upravo su porukama izražavali svoje mišljenje i svoju kreativnost koja je kasnije trajno ostala utisnuta na njihovim RUŽIČASTIM MAJICAMA. Poruke su učenici osmislili na satovima razrednika na poticaj razrednica Karoline Leskovar Hržica (5.c), Helene Hudi (7.a) i Vlatke Matejaš (7.c), a grafički oblikovali na satu informatike uz stručno vodstvo učiteljice informatike Vlatke Matejaš.

U nastavku pročitajte više, a fotografije pogledajte u našoj foto-galeriji!

Pisane su kako na engleskom tako i na hrvatskom jeziku, a pozivaju na prihvaćanje originalnosti svakoga od nas te toleranciju i uvažavanje drugačijeg. Nakon pisanja valjalo je digitalni tisak prenijeti na majicu peglanjem, što su i dečki i cure obavili vrlo uspješno. Gotove uratke izvjesili smo na hodnicima naše škole.Možemo zaključiti da smo tim projektom vrlo uspješno involvirani u ŠKOLU ZA ŽIVOT. Izložbu naših radova možete pogledati u samoj školi do 06.03.2020. ili u galeriji slika na stranicama naše škole.

Pripremile: Karolina Leskovar Hržica i Helena Hudi