Mali razredni projekti "Upoznajemo zavičaj": Noć muzeja - Posjet Muzeju krapinskih neandertalaca

Autor: Anita Džaja, 2. 2. 2020.

Noć muzeja 2020., 31. siječnja, učenici 6.b razrednog odjela, zajedno s nekoliko roditelja i razrednicom, proveli su u Muzeju krapinskih neandertalaca. Učenici i roditelji pokazali su dobru volju i pojavili se uz pratnju i mlađe braće i sestara, predvečer pred školom te smo se zajedno uputili prema Muzeju.

Što smo sve vidjeli i doživjeli, kao i dojmove učenika i roditelja pročitajte u nastavku, a fotografije pogledajte u našoj foto-galeriji! O Muzeju više pročitajte i pogledajte na poveznici http://www.mkn.mhz.hr/

U 17.15 sati okupili smo se pred školom, te u pratnji naših „policajaca“ Marka i Lea te Antonija i Jakova, krenuli prema Muzeju. Tamo su nas dočekali i ranije pustili unutra ljubazni djelatnici Muzeja i bili uz nas tijekom obilaska. Naši fotografi Dino i Noa su neumorno fotografirali, a ostatak učenika i roditelja su razgledavali Muzej, odgovarali na pitanja te se fotografirali. Usput smo sreli neandertalce koji su nas zabavljali, a s kojima smo povezani i jer su nekad prije bili učenici naše škole.

Dojmovi:

Petra Ž.:  U petak smo posjetili Muzej krapinskih neandertalaca na Noć muzeja 2020. Bilo je jako zanimljivo i u Muzeju se može vidjeti mnogo toga. Nešto smo povezali s onim što smo učili na satu povijesti, a nešto je bilo novo. Jako je zanimljivo šetati Muzejom, ali smo ga mi nekako prebrzo prošli pa smo se vraćali natrag u neke dijelove. Ovo je bio vrlo poučan i zanimljiv izlet. Volim ove razredne projekte jer uvijek naučimo nešto novo.

Lucija P.: U petak smo posjetili Muzej krapinskih neandertalaca. Bilo je jako poučno i zanimljivo. U Muzeju je bilo puno izloženih predaka. Također smo imali priliku vidjeti kako izgleda današnji čovjek i naš predak. Bilo je jako zabavno i htjela bih ponoviti ovaj izlet.

Maja K.: U Muzeju krapinskih neandertalaca mi se svidjelo. Uz zanimljive priče o otkriću u Krapini, postanku svijeta i lijepih skulptura bilo je super! Iako sam već bila u ovom Muzeju, drago mi je što sam ga opet posjetila.

Gospođa Aleksandra K.: Meni je ovo bio prvi posjet Muzeju krapinskih neandertalaca. Najviše me se dojmio realan prikaz života neandertalaca kroz film, skulpture te prikaz čovjeka od majmuna do Homo sapiensa. Svakako ću opet posjetiti Muzej. Hvala još jednom učiteljici Aniti Džaja na pozivu koja je izvrsno sve organizirala.

Zahvaljujemo roditeljima i učenicima na dobroj volji i suradnji!

Fotografija: Dino Kašić i Noa Rihtar