Sjećanje na Vukovar (PŠ Donja Šemnica)

Autor: Administrator , 18. 11. 2019.

I ove godine učenici PŠ Donja Šemnica obilježili su sjećanje na pad Vukovara 18.11.1991. prigodnim programom i paljenjem lampaša.

Posebno je odana počast poginuloj djeci Vukovara.
Pred Vukovarsku jesen, kroz samu bitku i vrijeme okupacije prekinuto je trideset i šest dječjih života. Skoro dvije generacije jednog razreda izbrisano je u 87 dana. Ono što bi kao ponos kroz godine nekog grada krasilo u napretku mladih športaša, umjetnika, profesora, znanstvenika, obiteljskih ljudi pokopano je u vukovarsku crnu zemlju.
Dužni smo im spominjati imena. Oni nisu dali samo svoju mladost, dali su više od toga. Nisu imali priliku odrasti. Nisu imali priliku živjeti.

Fotografije možete pogledati u galeriji!