Franjevački samostan Krapina

Autor: Anita Džaja, 3. 10. 2019.

U četvrtak, 3. 10. 2019. godine, učenici šestih razreda naše škole posjetili su u pratnji učiteljica iz hrvatskog jezika, povijesti, glazbene kulture i vjeronauka franjevački samostan u Krapini.

U nastavku pročitajte više, a fotografije pogledajte u našoj foto-galeriji!

Točno u podne dočekao nas je gvardijan samostana koji je učenicima predstavio sebe, samostanski život, svoju subraću, te nas poveo u crkvu, a zatim u samostansku knjižnicu te pokazao rijetke knjige – inkunabule i najvrijednije crkveno posuđe. Ukratko je učenicima ispričao povijest samostana, kako se prave hostije te objasnio narav i svrhu redovničkog odijela - habita, a odveo nas je i do orgulja te upoznao s procesom nastanka trećih po redu orgulja u crkvi.

Vratili smo se obogaćeni saznanjima koja će nam koristiti tijekom obrada tema, vezanih uz posjet, iz hrvatskog jezika, povijesti, glazbene kulture i vjeronauka.

Fotografija: učiteljica Jasna Leljak