Mali razredni projekti Upoznajemo zavičaj - Stari grad Krapina

Autor: Anita Džaja, 30. 9. 2019.

U ponedjeljak, 30. 9. 2019. godine, započeli smo s realizacijom Mali razredni projekti. Svrha navedenih projekata leži u ideji da učenici u zajedništvu, uz podjelu zaduženja i odgovornosti ostvare aktivnosti koje se odmiču od klasičnog načina izvođenja nastave.

Više pročitajte u nastavku, a fotografije pogledajte u našoj foto-galeriji!

Učenici 6.b razrednog odjela posjetili su, u sklopu projekta Upoznajemo zavičaj, Stari grad Krapina.

Na linkovima možete više pročitati o Starom gradu, legendu o Čehu, Mehu i Lehu te njihovoj sestri Vilini, a u nastavku i dojmove naših učenika.

Dojmovi učenika:

Lucija: Danas smo posjetili Stari grad. Bilo je zabavno i avanturistički. Puno smo toga vidjeli i naučili. Puno smo se smijali i zabavljali. U špilji je bilo zanimljivo i poučno. Voljela bih da nam uvijek tako bude zabavno i smiješno!

Petra: U sklopu sata razrednika, 30. rujna 2019., posjetili smo Stari grad u Krapini. Šetali smo špiljom i fotografirali se. U špilji je bilo vrlo zanimljivo i sve nas je fasciniralo. Put do tamo i natrag je također bio zabavan i smiješan. Legenda o Čehu, Mehu i Lehu je također bila poučna. Ovo je bio vrlo lijep i zabavan izlet.

Noa: 30.  9. 2019. naš razred s razrednicom Anitom Džajom uputio se na Stari grad u sklopu razrednog projekta. Odlučili smo neke sate razrednika izaći iz učionica i protegnuti noge do nekih značajnijih mjesta u Krapini. Naša prva šetnja bila je malo zahtjevnija zbog uzbrdice, ali se isplatila zbog druženja, lijepog pogleda i tajanstvenih špilja koje smo vidjeli putem. Neki su bili vođe puta, neki razredni policajci, a neki su Stari grad vidjeli po prvi put. Do sljedećeg javljanja zabavite se čitajući o Čehu, Lehu i Mehu.

Ivor: Na Starom gradu bilo je odlično. Inače ja nisam baš za pješačenje po prirodi, ali sam uzbuđen zbog ovog projekta. Nadam se da će ih još ovakvih biti u budućnosti.

Fotografija: Jakov Hršak, Petra Capek, Leo Baranja