9.05.2019.Radionica Crvenog križa Krapina :Kodovi sigurnosti na vodi u PŠ Donja Šemnica

Autor: Štefica Tepuš, 9. 5. 2019.

U organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Krapina  već nekoliko godina za redom u četvrtim razredima osnovnih škola provode se radionice Kodovi sigurnosti na vodi. Dio je to projekta Hrvatskog Crvenog križa „Sigurnost na vodi“.

Osposobljeni predavači, voditelji  Crvenog križa, danas 9.05. 2019. održali su  radionicu  u  trećem i četvrtom razredu u PŠ Donja Šemnica.

U sklopu radionice Kodovi Sigurnosti na vodi učenici  su imali  prilike čuti osnovna pravila ponašanja u i oko vode, učili su  što je posao spasioca na plažama, prezentirala im se oprema kojom se spasioci koriste, a najzanimljiviji dio uvijek je komunikacija dviju grupa putem radio-stanica.

Cilj projekta ‘Sigurnost na vodi’ je prevencija nesreća vezanih uz vodu.

Priredile učiteljice: Branka Leljak i Štefica Tepuš

Fotografije možete pogledati u Foto- galeriji.