Terenska nastava sedmih razreda

Autor: Anita Džaja, 11. 4. 2019.

Dana 10.4.2019. godine naša škola organizirala je posjet Tehničkom muzeju Nikole Tesle u Zagrebu te posjet Botaničkom vrtu. U terenskoj nastavi sudjelovali su svi učenici 7. razreda te učitelji biologije, fizike, kemije i tehničke kulture.

Više pročitajte u nastavku, a fotografije pogledajte u našoj foto-galeriji!

Prvo su posjetili Tehnički muzej koji je prije par godina dobio ime po poznatom izumitelju Nikoli Tesli. Učenici su uz pratnju vodiča učili zakone fizike, upoznavali prošlost tehnologije i prošetali starim rudnikom. Uistinu tamo možemo vidjeti kako su ljudi nekada radili u rudnicima i kako su dobivali struju. Baš kao da smo se vratili nekoliko desetljeća u prošlost. I prije odlaska dalje ušli smo u planetarij i proučavali zvijezde. Usput smo naišli i na sajam znanosti pa smo poslušali nekoliko predavanja o boji hrane i sunčevoj energiji. Zatim smo pješke stigli do Botaničkog vrta te ga uz pratnju razgledali. Mnogo je vrsta različitih biljaka u njemu i djeci je bilo jako zanimljivo. Svi smo se zajedno zabavili i predahnuli u MC Donalsu. Bilo je to lijepo iskustvo koje bismo voljeli ponoviti.

Napisale: Dorotea i Martina, 7.c

Uredila: Jasna Leljak