Terenska nastava šestih razreda

Autor: Anita Džaja, 11. 4. 2019.

Dana 27.3.2019. svi su 6. razredi bili na terenskoj nastavi u Zagrebu. Prvo su posjetili koncertnu dvoranu Vatroslava Lisinskog, uz vodiča. Samo su malo razgledali veliku dvoranu jer se unutra spremala proba Zagrebačke filharmonije. Većini se povijest dvorane činila zanimljiva pa su strpljivo slušali vodiča. Učenike su pratile učiteljice iz hrvatskog te učiteljica iz likovne kulture. Poslije su razgledali kazalište Dubrava u kojem su pogledali predstavu po istoimenom romanu Šime Storića ''Poljubit ću je uskoro, možda'', a zatim su prisustvovali tribini na temu vršnjačkog nasilja. Na kraju dana su razgledali Etnografski muzej pod vodstvom učiteljice Sonje koja je sve detaljno objasnila. Terenska nastava je završila željno iščekivanim ručkom u McDonald'su.

Napisao Niko Kovačec; uredila: Jasna Leljak