Radionica „Lubanje hominina“

Autor: Anita Džaja, 17. 11. 2018.

Učenici dodatne nastave biologije sudjelovali su u radionici „Lubanje hominina“ u organizaciji Muzeja krapinskih neandertalaca povodom Dana Dragutina Gorjanovića-Krambergera. Tijekom radionice naučili su tko su bili i kako su izgledali čovjekovi predci. Poput pravih istraživača su na temelju rekonstrukcije lubanja i dodatnih mjerenja otkrivali kojoj vrsti čovjekova pretka pojedina lubanja pripada.

Kako bi se dodatno upoznali sa radom i otkrićima doktora Dragutina Gorjanovića-Krambergera učenici su sudjelovali i u obilasku Muzeja krapinskih neandertalaca.

Radionicu i obilazak vodila je muzejska pedagoginja Lorka Lončar Uvodić.

Pripremila: Marija Markovina