"DO BAŠTINE NA KRILIMA MAŠTE" (Nacionalni kviz za poticanje čitanja u MHK 2018)

Autor: Suzana Pracaić, 25. 10. 2018.

Kao i svake godine, od 2005. g., učenici naše škole sudjeluju u rješavanju Nacionalnog kviza za poticanje čitanja, ove godine pod nazivom "Do baštine na krilima mašte" jer je 2018. godina posvećena očuvanju kulturne baštine.

Ovogodišnji sedmaši (7.a, 7.b, 7.c i 7.š) su se za kviz pripremali čitajući odabrana djela: Snježana Babić Višnjić: Andautonac, Nena Lončar: Sve o Evi  i Melita Rundek: Letači srebrnih krila.

Tako se svake godine na popisu 'lektire' nađu nova djela - najbolja, najčitanija književna djela današnjice te učenici imaju prilike upoznati što pišu književnici ovog vremena, a učenici imaju priliku biti 'učitelji'.

Kao jednu od aktivnosti Mjeseca hrvatske knjige, rado je prihvaćamo i uključujemo se u rješavanje online kviza. Knjižničarka Suzana Pracaić u dogovoru s učiteljicama hrvatskog jezika isplanira i realizira rješavanje kviza u učionici za informatiku u sklopu nastave Hrvatskog jezika.

Budući da smo uvijek u oskudici sa više primjeraka knjiga, da bi svi sve čitali, naš 'nedostatak' pretvorili smo u prednost - učenici koji žele čitati, žele bolju ocjenu iz lektire i Hrvatskog jezika, prezentiraju pročitano djelo svojim vršnjacima i potiču ih da i oni krenu u avanturu zvanu 'uživanje u čitanju'. Na tom satu oni preuzimaju ulogu 'učitelja'.

Kako je to bilo u svakom razredu, pogledajte fotografije:

7.A - učiteljica Mira Benc (22.10.)

7.B - učiteljica Andreja Klasić (25.10.)

7.C - učiteljica Jasna Leljak (22.10.)

7.Š - učiteljica Margareta Benc (no, nažalost, ostali smo bez fotografija sa tog sata).

Kviz se nalazi na web-stranici: http://www.knjiznica.hr/kviz/

Glavna nagrada je tablet Lenovo Tab 3 10˝ koju osigurava Microline. Izvlačenje pobjednika tj. završna svečanost održat će se u četvrtak 15. 11. 2018. u 12 sati u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici Zagrebu, uz prigodan program.

S nestrpljenjem iščekujemo izvlačenje!

NAGRAĐENI UČENICI ZA NAŠU ŠKOLU:

Lovro Cigula, 7.b i Nikola Dunaj, 7.š