TERENSKA NASTAVA UČENIKA 5. RAZREDA

Autor: Anita Džaja, 18. 10. 2018.

Dana 17.10. učenici 5. razreda bili su na terenskoj nastavi u Zagrebu. Već na samom polasku bili su oduševljeni što će se voziti u autobusu na kat. Mi, učitelji, nismo otkrili u čemu se krije razlog oduševljenju, odnosno u čemu je razlika. Glavno da su djeca zadovoljna i sretna.

Klikom na više pročitajte tijek terenske nastave, a u foto-galeriji pogledajte fotografije iz Zagreba!

Najprije smo se odvezli do kazališta Žar ptica gdje smo gledali predstavu Kako je tata osvojio mamu. Predstava je bila vrlo dinamična, zanimljiva i humoristična. Učenici su pažljivo slušali i gledali, a dobre glumce na kraju su nagradili burnim pljeskom.
Zatim smo se zaputili do Zoološkog vrta Zagreb. Podijelili smo se u skupine te tako najprije sudjelovali u radionicama u organizaciji edukatora ZOO-a. Martin, voditelj radionice, bio je vrlo srdačan, susretljiv i pun znanja. Pohvalio je učenike da puno znaju o životinjama te ih pozvao da sudjeluju u još nekoj radionici u budućnosti. Posebno smo svi bili oduševljeni što smo smjeli pomilovati pravog australskog guštera. Istina, bilo je onih koji su se i malo bojali.
Iako smo već svi bili pomalo gladni, nismo mogli svi odjednom objedovati. Tako su 5. a, valjda su oni bili najgladniji, krenuli na ručak, a ostali su rješavali zadatke vezane uz strani jezik. Dobro oboružani rječnicima, listićima, mobitelima krenuli su u istraživanje životinja. Neki su trčali sad amo, sad tamo, neki su sjeli na klupu i uživali na suncu, a neki su i od učiteljica pokušali saznati odgovore. Vrijeme je bilo prekrasno, sunce nas je grijalo, čak smo si mogli i sladoled dozvoliti. Bili smo ugodno iznenađeni uređenošću Zoološkog vrta, vrstama i brojem životinja.
Slobodno vrijeme iskoristili smo ili za šetnju, razgovor te kupnju ponekog suvenira u vrlo zanimljivom i raznolikom dućanu.
Pomalo umorni, ali puni dojmova i  novih znanja vratili smo se u Krapinu.
Za vas priredila Jasna Leljak