PRVAŠIĆI NAŠE ŠKOLE POSJETILI POLICIJSKU POSTAJU U KRAPINI

Autor: Dubravka Tušek, 1. 10. 2018.

26. rujna 2018. učenici 1.A, 1.B., 1.L i 1.DŠ posjetili su povodom Dana policije, Policijsku postaju u Krapini.

Učenike je prije toga u školi posjetio policajac, koji ih je upoznao sa svim važnim pravilima za pješake u prometu, kako bi sigurno stigli do škole i nakon škole kući. Svaki učenik dobio je od njega na dar kabanicu.

Učenici Područnih škola Lepajci i Donja Šemnica iskoristili su lijep sunčan dan prije odlaska u Policijsku postaju i za šetnju gradskim parkom, upoznavanje čitaonice u Gradskoj knjižnici i za upoznavanje prostorija Matične škole u Krapini.

U jedanaest sati svi su prvašići  u pratnji dvoje policajaca krenuli prema Policijskoj postaji. U postaji su upoznali kako nastaju osobna i vozačka dozvola, što policajci rade, vidjeli su pritvor, a najviše oduševljenja izazvala su policijska vozila. Učenici su ih isprobali, upalili sirene i sreći nije bilo kraja.

Nakon odmora uz sok i slatkiše, puni dojmova krenuli smo po novoj šetnici do Matične škole. Neki će ovu nastavu izvan učionice pamtiti po lijepom druženju i doživljaju, a neki po tome što su čvrsto odlučili što u životu žele biti - policajci na motoru.

Pripremila: Lidija Gorup Kunštek

FOTOGRAFIJE