ODRŽANO X. MEĐUŽUPANIJSKO NATJECANJE EKIPA PODMLATKA I MLADEŽI HRVATSKOG CRVENOG KRIŽA U LEPOGLAVI 14.04.2018.

Autor: Anita Džaja, 14. 4. 2018.

Dana 14. travnja 2018. godine u OŠ „Ante Starčević“ Lepoglava održano je X. Međužupanijsko natjecanje ekipa prve pomoći podmlatka i mladeži Hrvatskog Crvenog križa, učenika osnovnih i srednjih škola Društava Crvenog križa Krapinsko-zagorske, Međimurske i Varaždinske županije. Sadržaj natjecanja obuhvatio je provjeru znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, Međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima te provjeru znanja i vještina iz pružanja prve pomoći. Na natjecanju je sudjelovalo 11 ekipa iz kategorije podmlatka i 7 ekipa kategorije mladeži iz Krapinsko-zagorske, Međimurske i Varaždinske županije.

Naša ekipa (Patricija Dlesk-8c, Ana Pušelj-8c, Lana Bukvić-8c, Barbara Forjan-8c, Ena Šimunović-7a i Ema Krznar-8b) osvojila je 3. mjesto.

Čestitamo našoj ekipi!

Pripremila: mentorica Lidija Ranogajec