PROLJETNE RADIONICE ZA DAROVITE, TALENTIRANE I MOTIVIRANE

Autor: Anita Džaja, 28. 3. 2018.

Radionica "Tisak na majice"
Srijeda, 4.4.2018., od 10:00 do 12:00, učionica br. 4

Voditeljica radionice: učiteljica Sonja Jurman

Radionica je namijenjena učenicima od 5. do 8. razreda.

Na radionici ćemo koristiti pojednostavljenu verziju tiska na majice po uzoru na sitotisak – najstariju verziju tiska koja potječe iz Kine.
Polaznici radionice imat će priliku napraviti kreativan i originalan natpis ili sliku na vlastitoj majici te naučiti kako navedenu verziju tiska koristiti u kućnoj radinosti.
Na radionicu je potrebno donijeti običnu pamučnu majicu (bijele ili neke svjetlije boje) kako bi na nju tiskali motiv.

Radionica „Sajam ljudskih prava – dvojezična      radionica o ljudskim pravima“

Srijeda, 4.4.2018., od 8:00 do 12:00, učionica   br.3

Voditeljice radionice: učiteljica Ružica Bubanj i defektologinja Aleksandra Podsečki

Radionica je namijenjena učenicima 7. i 8. razreda.

Cilj radionice: ukazati na potrebu i želju svih ljudi za ostvarivanje neotuđivih ljudskih prava te osvijestiti koliko se ljudi u svijetu bori za njihovo ostvarivanje.

Temom ljudskih prava bavit ćemo se na zanimljiv način u kojem će jedna skupina „trgovati“ ljudskim pravima, a druga s unaprijed određenom „svotom novaca“ kupovati ona prava koja smatraju najvrjednijima.

Radionica „Zrak i zvuk“ (za „Mozgiće“)

Srijeda, 4.4.2018., od 9:00 do 12:00, učionica   br. 8

Voditeljica radionice: učiteljica Zrinka Arbanas

Radionica je namijenjena članovima izvannastavne aktivnosti „Mozgići“.

Učenici će doznati što je zrak, od čega se sastoji, koja su mu svojstva… Kako zrak postaje zvuk? Što sve može proizvesti zvuk? Možemo li mi proizvesti zvuk na neobičnim glazbalima? Pokušajmo!

Radionica „Decoupage za sve“

Četvrtak, 5.4.2018., od 10:00 do 12:00, učionica    br. 6

Voditelji radionice: učiteljica Filipa Peh i pedagog Marko Koprivnjak

Radionica je namijenjena učenicima od 2. do 4. razreda.

Sjećate li se izložbe uradaka sa zimskih radionica? Ovog puta, na proljetnoj radionici decoupagea (ukrašavanja predmeta salvetama) ukrašavat ćemo uporabne predmete od različitih materijala (drvo, metal, staklo) te tako naučiti kako starim stvarima udahnuti novi život ili napraviti jeftine poklone koji iziskuju tek malo volje i truda. Za radionicu je potrebno donijeti olovku, ravnalo, škare, kist i ukrasne salvete koje pronađete kod kuće.

Radionica „B1narna 0l1mp1jada“

Četvrtak, 5.4.2018., od 10:00 do 12:00, učionica br. 5

Voditelj radionice: učitelj Matija Buntak

Radionica je namijenjena učenicima od 4. do 8. razreda.

Polaznici ove radionice kroz zabavne igre upoznati će se s mogućnostima edukacijskog robota mBot i mikroračunala BBC micro:bit. Nakon kratkog upoznavanja s osnovnim funkcijama, naučiti će kako koristiti naprednije koncepte kao što su senzori, varijable, petlje i grananja.

Pripremili: Božica Horvat i Marko Koprivnjak