ODRŽANA PREZENTACIJA SREDNJOŠKOLSKIH PROGRAMA I ZANIMANJA

Autor: Anita Džaja, 9. 3. 2018.

U sklopu zajedničkog projekta Krapinsko-zagorske županije, Hrvatskog zavoda za zapošljavanje područnog ureda Krapina, Obrtničke komore KZŽ i srednjih škola, 8.3.2018. održana je Prezentacija srednjoškolskih programa i zanimanja za učenike 7. i 8. razreda i njihove roditelje.

Prezentacija je uključivala informacije o tome kako izabrati pravo zanimanje (HZZ PU Krapina). Prikazani su promotivni filmovi o deficitarnim zanimanjima u KZŽ (građevinarstvo, ugostiteljstvo, metalurgija). Dane su informacije o upisu u Jedinstveni model obrazovanja (Udruženje obrtnika OKKZŽ), a nazočnima se obratila i predstavnica poslodavca (Alati Stuhne d.o.o.).

Predstavljena su zanimanja/programi obrazovanja za koja se moguće školovati u našoj Županiji: SŠ Zabok, SŠ Krapina, SŠ Pregrada, SŠ za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću u Zaboku (ŠUDIGO), SŠ Bedekovčina.

Nakon prezentacije, učenici i roditelji su s interesom obišli informativne pultove gdje su dobili informativne materijale, letke i odgovore na svoja pitanja.

Više fotografija pogledajte u našoj foto-galeriji!

Pripremili: Božica Horvat i Marko Koprivnjak